Bebekler Nasıl İletişim Kurar?

Doğum sonrasındaki aylar içerisinde bebeklerin tek iletişim araçları arasında ağlamak yer alır. Herhangi bir şeye ihtiyaçları olduğu zaman anne ve babalarına ağlayarak seslenmek isterler. Bazı bebekler ise ortada hiçbir sebep yokken de ağlayabilirler. Bebeğinizin hasta olmadığından eminseniz ağlamasına aklınızı fazla takmanıza gerek yoktur.

gülen bebekler

gülen bebekler

Bebeğinizin ihtiyaçlarını giderdiğinizi düşündüğünüz anlarda hala ağlıyorsa üzerindeki fazla enerjiyi atabilmek için ağlıyor olabilir veya ufak bir şişkinlik yaşıyor olabilir. Bebekler genelde bu şekilde enerjilerini atmak için ağlama ihtiyacı duyabilirler endişelenmenize gerek yoktur.

gülen bebek

gülen bebek

Eğer şişkinlik problemi yaşanıyorsa bu durumu ortadan kaldırdıktan sonra bebeğiniz tekrar eski haline dönecek ve ağlamayı durduracaktır.

Bebekler Neden Güler?

Bebekler ayrıca iletişim kurarken gülümsemeyi de fazla kullanırlar. Kol ve ayak bölgelerini hareket ettirerek güldükleri zaman sizinle iletişime geçmiş sayılır. Ailenizin diğer bireylerine veya yabancı dostlarına bu reaksiyonları göstermesi biraz daha zaman alabilir.

bebekler neden güler

bebekler neden güler

2-4 aylık döneme giriş yapıldığı zaman bebeğiniz artık ufak sesler çıkartmaya başlayacaktır. Bu sesler sizinle iletişim kurması için çıkarttığı seslerdir. Karşılık olarak onlarla ilgilenebilirsiniz. İlgilendiğiniz zaman gülümseyerek ve tekrar sesler çıkartarak karşılık verdiklerini görebilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir