Selülit Etkilerini Gizlemede Bazı Tüyolar

Selülitler, birçok bayanın özellikle yaz aylarında kâbusudur. Selülitler özellikle erkeklerden çok bayanlarda görülen cilt kusurlarından bir tanesidir. Bacak bölgesinde yağlanmadan dolayı oluşurlar. Giderilmeleri son derece zordur. Ancak yapılacak bazı düzenli işlemler sonucunda, selülit etkilerini gizleme mümkündür.

selülit

selülit

Selülit oluşumunu engellemek için başta yapılacak en iyi şey spor yapmaktır. Eğer düzenli spor yapan birisi değilseniz ve selülit oluşumu sizde var ise yapılacak en doğru şey bu etkiyi gidermek olacaktır. Daha sonradan selülit kusurlarını giderdikten sonra bir daha oluşmaması için çaba gösterebilirsiniz.

Selülit Etkileri Nasıl Giderilir?

Birinci olarak masaj yaptırmak, selülit etkilerini gidermede oldukça faydalı bir yöntemdir. Masaj yaptırmak, kan dolaşımını hızlandırma da vücudun yağ yakma ile görevli olan hormonlarını harekete geçirmede etkisi büyüktür.

selülitleri gizlemek

Selülitlerinin çok hızlı bir biçimde yok olmasını isteyenler, termaj ve ulthera yöntemini deneyebilirler. Bu tür işlemler özel salonlarda seanslar halinde yapılırlar.

Bir diğer yöntem ise selülit kremleridir. Kısa vadede selülit etkilerini gidermede kullanılan bu tür kremler, selülitlerin görünümünü hafifletirler.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir