Çocuklarla Seyahate Giderken Yanımızda Olanlar ve Detaylar

Seyahat etmek olmazsa olmazlarınız arasında yer alıyor ve bir sırt çantasıyla dünyanın öbür ucuna gitme cesaretine sahip olduğunuzu düşüyorsanız, çocuk sahibi olduğunuzda bu fikirden uzaklaşabilirsiniz.

Bebeklerle Seyahate Çıkmak

Bebeklerle Seyahate Çıkmak

Çocukla yolculuk etmek oldukça eğlenceli, ama bir o kadar da uğraştırıcı olabilir.Tabi ki bir de seyahatiniz sırasında çocuğunuzun ihtiyacı olabilecek her şeyi yanınızda bulundurmanız gerekeceği için şimdiden sırt çantası değil, çek çekli bir valiz sahibi olmalısınız.

Çocukla Yolculuk Yaparken Bunlara Dikkat Edin:

Çocuğunuzla seyahate çıkmak istiyor, ama yanınızda çok sayıda bavul taşımak istemiyorsanız makyaj malzemelerinizden ve topuklu ayakkabılarınızdan vazgeçmelisiniz.

Ulaşım sırasında ihtiyacınız olabilecekleri içerisine koymak için ufak bir sırt çantası ve diğer eşyalarınız için çek çekli bir bavul tüm yükünüz olmalı. Bu sayede keşfetmek istediğiniz yerde özgürce dolaşabilirsiniz.

Seyahat

Seyahat

Yolculuğunuz sırasında çocuğunuzun ihtiyacı olabileceği ihtimali için sırt çantanızda mutlaka yedek kıyafet bulundurmalısınız.

Bunun yanı sıra eğlenceli zaman geçirebilmesi için boyama kitapları, boyalar, sevdiği birkaç oyuncak ve mide bulantısını önlemek için de mutlaka ilaç bulundurmalısınız. Tabi kuruyemiş ve meyve gibi ufak atıştırmalıklara da çantanızda yer vermeniz gerekiyor.

Çocuklarla Çıkılan Seyahat

Çocuklarla Çıkılan Seyahat

Valinizi hazırlarken ise gittiğiniz yerine hava durumuna göre uygun kıyafetleri tercih etmelisiniz. Her şeyden önce çok fazla gezeceğinizi ve yorulmamak için rahat etmeniz gereken kıyafetler bulundurmanız gerektiğini unutmayın.

Bu nedenle gittiğiniz yer sıcak ise, çocuğunuz için bir terlik ve sandalet, birkaç şort, rahat tişörtler, etekler ve serin olması ihtimaline karşı bir hırka alabilirsiniz.

Bebekle Çıkılan Seyahat

Bebekle Çıkılan Seyahat

Yara bandı, el feneri, ağrı kesici gibi birkaç ilaç, pasaport fotokopileri, şarj aletleri, mutlaka bir havlu, saç bandı, toka, şapka, fotoğraf makinesi, hijyenik malzemeler de valizinizde yerini almalı.Her anne için çocukla yolculuk zor olacaktır, özellikle eşiniz yanınızda değilse, ama bunun mükemmel bir deneyim olacağınız da unutmayın.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir