Baş Ağrısını Geçiren Doğal Tavsiyeler

Baş ağrısı günlük hayatta birçok insanın yaşamış olduğu geçici rahatsızlıklardan bir tanesidir. Özellikle migreni olan kişiler bu durumdan oldukça sitem eder. Çok sık baş ağrısı yaşayanlara bu yazımızda bazı tavsiyeler verdik. Dolayısıyla yazımızı okuyup verdiğimiz doğal önerileri baş ağrısı yaşadığınız dönemlerde uygulamalısınız.

baş ağrısı

baş ağrısı

Baş Belası Baş Ağrısına Elveda

Yaşam kalitesi oldukça aşağıya çeken baş ağrısı kesinlikle çözülemeyecek dert olmaktan çıktı. Son dönemlerde oldukça sık kullanılan bitkisel çaylardan siz de tüketebilirsiniz.  Baş ağrısına iyi gelen ilk bitkisel çay önerimiz yeşil çay.  Yeşil çay içeriğindeki antioksidanlar sizi rahatlatacak ve aynı zamanda sindirim sisteminizi düzene sokacak. Peki nasıl yeşil çay hazırlamalı? Gereken malzeme iki kaşık yeşil çay, bir tutam nane ve bir veya iki dilim limon.  Bir bardak kaynamış su içerisine yeşil çayı taze nane ve limon dilimlerini ekleyip demlemeye bırakmalısınız. Beş dakika bekledikten sonra sıcak şekilde için.

yeşil çay

yeşil çay

Yine papatya çayı da özellikle migren ağrısı yaşayanlara önermek istediğimiz doğal çaylardan bir tanesidir. Vücudu dinlendiren ve rahatlatan bir etkisi olan papatya çayı, iltihaplanmayı da azaltır. Bunlar dışında çok fazla kafein içeriği olan içeceklerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca tuz alımını da azaltmanız da yarar var. Çünkü tuz baş ağrısına sebep olan önemli faktörlerden bir tanesi. Dolayısıyla yemeklerde tuzu aşırı kullanmalısınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir