Ucuza Mutfak Dekorasyonu Yapın

Uzun süreler boyunca kullanılan mutfak ya da evine yenilik isteyen lakin bunun için çok fazla bütçesi olmayan insanlar, ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez asla istedikleri başarılı sonuçlara erişemeyeceklerini düşünüyorlardı. Halbuki başarılı bir dekorasyon için çok yüksek fiyatlara harcamalar yapmak gerekmemektedir.

Mutfak Dolaplarını Yenileyin

 Mutfakta en fazla dikkat çeken yerlerin başında dolaplar geliyor. Görüntüsü istekleri karşılamayan ve eskiyen dolapları yenilemek adına illa ki yenileri satın almak gerekmiyor. Kendinden yapışkanlı dekoratif folyolar ile oldukça kolay bir şekilde dolaplar yenilenecektir. Dolaplarda ahşap deseni, tezgah ve dolap arasındaki bölgede ise doğal taş desenleri kullanarak ortaya güzel bir görünüm çıkabilir.

mutfak dolapları

mutfak dolapları

Dikkatlice Boya Yapın

 Fayanslar her ne kadar boya tutmayan yüzeyler arasında yer alsa da boya öncesinde zımparalama ve sonrasında geçiş astarı uygulanması ile beraber ortaya oldukça güzel sonuçlar çıkmış olacaktır. Duvarlarda fayans yoksa, çok daha kolay bir şekilde boya işlemi de ilgili alana yapılabilecektir.

fayans

fayans

Dağınık Görünümü Ortadan Kaldırın

 Mutfaklarda dağınık görünüm, bölgeyi olduğundan kötü göstermektedir. Bundan dolayı başta raflar olmak üzere askılar, birbirinden farklı düzenleyiciler kullanılmalıdır. Özellikle de küçük mutfaklarda bunları kullanmak oldukça etkili sonuçları ortaya koymayı da başarmış olacaktır. Özellikle de servis arabası kullanmak; başta yağ, bakliyatlar ve baharatlar olmak üzere temelde kullanılan mutfak malzemelerini bir arada tutmak ve şık görünümü ortaya çıkarmak adına idealdir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir