İndirimli Alışverişler Neden Bu Kadar Cazip?

Günümüz dünyasında artık alışverişler hiç olmadığı kadar önemli bir hale gelmeye başladı. Üretilen ürünlerin çeşitliliği, alışverişlerin ihtiyaçtan çok kendini tatmin etme duygusundan ötürü yapılmaya başlamasına sebep oldu. Özellikle de kadınların bu konudaki istekleri göz önünde bulundurulduğu zaman markaların büyük bir kısmı kadınlara yönelik birçok farklı satış stratejisini ortaya koyuyorlar. Bunlardan biri de indirimli alışverişler.

indirim

indirim

Alışveriş İle Terapi

Birçok kişi alışveriş yaptığı zaman kendini duygusal anlamda tatmin ettiğini belirtiyor. Yeni bir şey almanın insanlara kendini iyi hissettirmesi sonrasında ise pek çok kişi aslında ihtiyacı olmayan şeyleri kolaylıkla satın alabiliyor.

Alışveriş yapmak sinir ve öfkeden ziyade kişilerin içlerinde bulunan üzüntüyü alma konusunda oldukça etkilidir. Yani özellikle kadınlar üzgün olduklarında alışveriş sayesinde kendilerini mutlu hissederler. Peki, indirim neden insanların büyük bir kısmına aslında gerek duymadıkları şeyleri satın aldırır?

indirim ve kadın

indirim ve kadın

Bunun en büyük sebeplerinden biri, indirim hissinin insanlara yaşattığı olumlu duygular. Yani fiyattan çok az bir indirim yapılmış olsa dahi bu durum onları aldıkları şeyi çok ucuza almış hissine sokabilmekte.

Küsuratlı sayılar ile verilen fiyatlandırmalar da yine insanların kimi şeyleri oldukça ucuz aldıklarını düşündürmekte. Yani yapılan indirim yalnızca birkaç kuruş olsa bile tam fiyattan yapılmış olan indirim sonrasında bir anda o ürün insanlara oldukça cazip gelebilmekte. Bunu bilen firmalar da sık aralıklar ile yaptıkları indirim sayesinde oldukça ciddi satış rakamlarına ulaşmış olurlar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir