Gebelik Süresi Nasıl Sağlıklı Geçer?

Anne adayları sağlıklı bir gebelik geçirmek istiyorsalar beslenme, giyim tarzı, egzersiz ve uyku tarzlarına dikkat etmeleri gerekir. Sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek isteyenler özellikle üç öğün balık, süt ürünleri ve yeşil yapraklı sebzeleri yemeleri gerekir. Hamur işlerinden mutlaka uzak durun. Meyve ise her gün yemelisiniz.

gebelik süresi

gebelik süresi

Gebelikte Sağlıklı Beslenme Süreci

Sıvı alımını artırmalısınız. Alkol, kafein ve tatlandırıcı içeren meyve sularından uzak durmalısınız. Sigara ise hem anne hem de bebek sağlığı için zararlı olduğu için uzak durmalısınız. Sigara dumanı dahi sizi etkiler. Düşük tempolu yürüme programı her zaman anne adayları için gerekir.

gebelik süreci

gebelik süreci

Uyku düzenli olması kısaca uyku kalitesi için geceleri ağır yemekten kaçınmalısınız. Konforlu bir yaşam için özellikle anne adaylarının stressiz bir yaşamı hayatlarına katmaları gerekir. Gebelikte alınan gıdaların çoğu özellikle hormonsuz olmalı ve mümkün olduğunca organik gıdalardan seçilmeli. Demir eksikliğinizi ölçtürmeli ve doktorun verdiği şekilde vitaminlerinizi kullanmalısınız. Çay ve kahve gibi demir eksikliği yaratacak içeceklerden uzak durun.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir