Yaratılış Mucizesi Bebekler

Hayatta en önemli varlıklar olan bebekler, insanlara yaşama sevinci kattığı gibi yeni doğduklarında sahip oldukları özellikleri de insan yaşamının mucizelerle olduğu gözler önüne serilir. Yeni doğan bebeklerin sahip oldukları ve haklarında hiç duymadığınız özellikleri içinde ilk sırada yeni doğan bebekler vücudunda toplam bir bardak kadar kan olduğu ifade edilir.

bebek

bebek

Bebekler bir şeye sahip olmak istediklerinde çığlık atar ya da inlerler. Kesinlikle ağlamazlar. Çünkü, bebekler ilk üç hafta gözyaşı üretemezler. Bebeklerin gözyaşı kanalları çok gelişmemiştir. Gözleri ancak ve ancak gözlerinin sağlığını koruyana kadar nem üretir. Gözyaşının oluşumu birkaç hafta sürebilir. Yeni doğan bebeklerin doğumda diz kapakları olmaz. Diz kapak kısmı doğumdan 6.aya kadar gelişmez. Bu nedenle bebekler kucağa alırken dikkat edilmelidir.

Yeni Doğan Bebeklerin Özellikleri

Yeni doğan bebeklerin sahip olduğu özelliklerden birisi de bebeklerin anne rahminde iken annelerinin hormonlarını almasıdır. Yaşanan bu durumdan dolayı bebekler dünyaya geldiklerinde österojen hormonları bulunur. Yeni doğan kız bebeklerinde ise kız bebekler biraz süt salgılar ve hatta mini bir regl tecrübe ederler.

bebeklerin gelişimi

bebeklerin gelişimi

Bazen meme uçlarından kan sızar. Mucizevi bir yaratılış harikası olan bebeklerde ağırlıklı olarak doğum lekesi ile dünyaya gelir. Mayıs ayında doğan bebekler, genelde diğer aylarda doğanlara göre 200 gram daha ağır doğduğu ifade edilir. Yeni doğan bebeklerle ilgili yapılan araştırmalardan birisi de sezeryanla ile doğan çocuklarda solunum dönem dönem sıkıntılı olabilir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir