Gurur ve Ön Yargı Kitabı Hakkında

Kitapseverler daha doğrusu kitap kurtlarının çok iyi bildiği bir kitap ama bilmeyenler için kısaca belirtmek gerekirse yazarı ünlü İngiliz kadın yazar Jane Austen.

gurur ve ön yargı

gurur ve ön yargı

Orijinal ismi Pride and Prejudice. İlk yayın tarihi 18 Ocak 1813 ama yazıldığı tarih çok daha eski 1796 ile 1797 tarihleri arası. Ülkemizde ilk yayınlanışı ise Türkiye İş Bankası Yayınları tarafından Cumhuriyet’in ilk yıllarında.

Neden Çok Sevdik?

Yüzlerce yıl önce yayınlanan bu kitap 2013 yılında tüm dünya genelinde 200. Yıl kutlamaları yapıldı. Ama biz neden tüm dünya genelinde bu kitabı çok seviyoruz derseniz ona da şu yanıtları vermek mümkün. Çünkü kitap aşkı çok güzel, çok saf anlatıyor. Asla yakalayamadığımız ama hep olmasını istediğimiz bir aşkı çok evrensel bir dille anlatıyor.

jane austen

jane austen

Çünkü bir kadın duyarlılığı var ve çok hassas bir biçimde yazılmış bir kitap.Akıcı bir kitap, insan kitabı elinden bırakmak istemiyor. Olabildiğine yalın bir dil kullanılmış ve tüm karakterler çok iyi analiz edilmiş. Bu da kitabın evrensel boyutlara ulaşmasını sağlıyor. Özetle Gurur ve Ön Yargı çok özel ve asla modası geçmeyecek bir kitap.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir