Balkon da Bahçe Havasını Yakalamak

Balkonlar sizin stilinizi ve zevkiniz dış dünya ile paylaştığınız noktalardır. Bu alanlarda yapacağınız farklılıklar ve yaratacağınız stil ile hem kendinizi daha keyifli hissedebilir hem de dış dünyayı stilinizi yansıtabilirsiniz. Birçok farklı dekorasyon stili ile hareketlendirebileceğiniz balkonlarınızda dekorasyon için parça alımına başlamadan önce elbette büyüklüğü ve nelere yaratılabileceğini iyice planlanmak gerekir. Eğer daha çok küçük balkonlarda planlama yapılır sanıyorsanız yanlıştasınız demektir. Küçük ya da büyük olsun tüm balkonlarda stili yaratırken planlama yapmak son derece önemlidir.

balkon dekoru

balkon dekoru

Balkon Dekorasyonu İçin Öneriler

Balkonunuzda bahçe havası katarak daha doğal ve oldukça etkili bir alan yaratmanız mümkün. Küçük bir balkonunuz var ise dış tarafa doğru konumlandırılacak olan saksılara çim ve çiçeklerin olduğu bir yeşillik teması katabilirsiniz. Aynı zamanda ayaklı saksılara da çiçek ekerek hem yerden de tasarruf sağlamış olursunuz.  Renkli birçok sandalye, masa ya da yer minderlerine balkonunuzun büyüklüğüne göre yer açabilirsiniz.

küçük balkon

küçük balkon

Dar bir balkona sahip iseniz banklar son derece ideal olup aynı zamanda katlanabilen yer minderlerini de tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra rüzgârgülü, mumlar, fenerler, doğa temalı saksılar, çeşitli duvar ya da masa aksesuarları ile de balkonunuza hareket katmanız mümkün. Ayrıca balkonunuzda geniş bir duvar bölümü yer alıyor ise buraya da duvara monte edilebilen saksıları yerleştirebilirsiniz. Son derece etkileyici bir seçim olacaktır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir