Tünel Açma Makinaları

Tünel açma makinalari genel olarak metro, otoyol, tünel inşaatları ve maden ocağı yapımında kullanılan makinelerdir. Türkiye bu alanda yaptığı yatırımlar ile sürekli olarak gelişmektedir. Bu makinalar maden makinaları arasında en işlevsel olanlarıdır. 1970’li yıllardan sonra teknolojinin gelişimi ile birlikte tünel açma makinalarının performansları üst seviyelere çıkartılmıştır.

Tünel açma makinaları günümüzde en sert zeminlerde bile başarılı bir şekilde çalışabilmektedir. Basınca karşı dayanıklılığı 2500 kg olan bir granit formasyonunda 7 metre çapında bir tünel açma makinasıyla gün içinde rahat bir şekilde 9-10 metrelik bir çalışma hızına erişilebilmektedir.

Maden Makinaları

Maden Makinaları

Genel Özellikleri

Kesici bir kafaya sahip olan tünel açma makinaları bünyesinde yönlendirme silindirleri, itme silindirleri ve kesici kafayı döndürme işlemini yapabilen bir motor ile çalışmaktadır. Back-up diye adlandırılan arka kısmında ise hidrolik güç, elektrik trafosu, havalandırma fanı ve vagonlar bulunmaktadır.

Makina sektöründe uzun yıllardır hizmet vermekte olan REMAS firması dünyanın farklı yerlerindeki makina üreticileri ile proje ortaklığı ve tedarikçisi olarak Türkiye’de de çeşitli makinalar üreterek montaj ve devreye sokma işlemleri konusunda hizmet vermektedir. Madencilik sektörü ve maden makinaları hakkında detaylı bilgi almak için www.remas.com.tr/maden-makinalari adresine göz atabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir