Karbonhidrat Tüketimi Nasıl Olmalıdır

Hayatımızın en önemli besin kaynaklarının içerisinde bulunan karbonhidrat, aşırı tüketim sonucunda vücudumuz içerisinde kilo yapan bir besin maddesidir. Dolayısı ile bu maddeyi içerisinde bulunduran gıdalara karşı, mesafeli bir pozisyon takip etmekte her zaman fayda vardır. Nedir bu mesafe diye sorabilirsiniz, örneğin ekmek ve makarna, her ikisi de karbonhidrat yönünden zengindir. Bu ikisini aynı anda tüketmemek, alınabilecek tedbirlerden bir tanesidir.

Her Şeyin Aşırısı Zarardır

Bunun haricinde, yine ekmek üzerinde gidelim. Pilav ve ekmek aynı anda tüketilmemelidir. İkisinin aynı anda tüketilmesi, vücuda kilo olarak geri dönecektir. Vücudumuzun karbonhidrat tüketimine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı gidermek, elzemdir. Ancak ölçülere riayet etmeli ve aşırıya kaçmamalıyız.

Karbonhidratlı Yiyecekler

Karbonhidratlı Yiyecekler

Aşırıya gidecek her davranış, zamanla vücudumuzda kilo yapacaktır. Kilodan uzaklaşmak, daha doğrusu sağlıklı bir hayata sahip olmak için, dengeli bir pozisyon izlemeliyiz. Her şeyin fazlası zarardır anlayışını, hayatımıza sabit bir şekilde oturtmalıyız. Bunu adeta felsefemiz yapmalı ve ona göre bir tutum içerisine girmeliyiz. Yapılacak işlemlerden sonra göreceksiniz ki, sağlıklı bir durum ve sağlıklı bir hayat kendiliğinden ortaya çıkmış.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir