Topuk Bakımı İle İlgili Bazı Tüyolar

Ayaklar vücutta en hassas yerlerden bir tanesidir. Bu nedenle de daha çok bakıma ve ilgiye ihtiyacı vardır. Her insan ayakların ayrı bir bakım ve özen göstermelidir. Özellikle de kadınların ayaklarının çok bakımlı ve temiz görünmesi daha önemlidir. Bu yazımızda çeşitli sebeplerle ayak topuklarında oluşan çatlaklar ve bunun sebep olmuş olduğu deforme görüntüden nasıl kurtulabileceğinizi anlatmak istedik.

bakım

bakım

Topuklarda çatlakları engellemek size bağlıdır. Bu yazımızda siz değerli okuyucular için ayak topuklarındaki çatlaklara engel olan bakım kürü tarifi vereceğiz. Mutlaka denemelisiniz.

Topuk Çatlaklarını Engelleyen Maske

Her şeyden önce ayaklarınızı sürekli nemli tutmaya özen göstermelisiniz. 2 yemek kaşığı limon suyu, 2 yemek kaşığı badem yağı, 2 yemek kaşığı zeytin yağı malzemelerini alıp bir kap içinde iyice karıştırın.

topuk

topuk

Hazırlamış olduğunuz bu karışımı topuklarınıza ovarak ve masaj yaparak sürün. Masajdan sonra ayağınıza bir çorap giyip ve sabaha kadar bu şekilde uyuyun. Bu uygulamayı haftada 2 defa gerçekleştirir iseniz kısa zamanda daha düzgün görünen topuklara sahip olabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir