Su Faturasını Düşürmek İsteyenler İçin Hayat Kurtarıcı Öneriler

Hayatımızı devam ettirmek için suya büyük ihtiyaç duyuyoruz. Faturalarımıza da yansıyan bu ihtiyacı daha az fatura tutarlarıyla dengelemek için dikkat etmemiz gereken birkaç nokta var aslında.

Evlerin sabit giderlerinden biri olan su faturaları, temizlik için olmazsa olmazlardan en büyüğü. Hem doğaya hem cebimize zarar vermemek adına hayat kurtarıcı maddelerden söz etmek istiyoruz.

su faturası

su faturası

Su Faturasını Düşürmek İçin Neler Yapmalıyız?

Su faturasını düşürmek için alınması gereken ilk önlem klozet rezervuarlarının az ce çok su verecek şekilde iki düğmeli olarak tasarlandığını düşünmemizdir. Gerekli olmadıkça büyük butona basmazsak su giderlerimizi de azaltmış oluruz. Tek akışlı rezervuarlarınız varsa rezervuarın içerinne su dolu bir şişe yerleştirerek her akışta su tasarrufu elde edebiliriz.

Elde bulaşık ve çamaşır yıkadığımız zaman çok fazla su harcarız. Tercih edeceğimiz ev aletleri daha az su ve enerji tüketen aletler olmalıdır ve çamaşır makinasında kısa programlar tercih etmek hem su hem elektrik açısından büyük bir tasarruf sağlayacaktır.

su tasarrufu

su tasarrufu

Banyo yaparken kombinin suyu ısıtması için önce suyu açar sonra diğer işlerimize odaklanır su ısındığında ise banyomuzu yapmaya başlarız. Peki o su ısınana kadar boşa akıp giden suyu düşünelim… O suyu değerlendirmek için kova ya da şişelere doldurup temizlik işleriniz için ileride kullanabilirsiniz.

Diş fırçalama ya da tıraş olma esnasında suyu açık bırakmamalı ve ihtiyacımız olduğu anlarda suyu açmanın su faturasını düşürecek yollar olduğunu da unutmamamız gerekir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir