Yeni Güncelleme Android Lollipop

Uzun zamandır üzerinde sıkça konuşulan Android Lollipop güncellemesi iyileştirilip yeni özellikleriyle piyasaya sürüldü. Lollipop, güncelleme ile Androidi yeni seviyeye taşıdı. Android 5, diğer sürümlere göre büyük bir proje oldu. Görsel olarak yenilendiği gibi telefon ile tabletlerden de bu özellikten yararlanılacak.

android

android

Yenilenen Android Lollipop Özellikleri

Yenilenmiş ara yüz ve 64- bit mimari destekli özelikler içeriyor. Kilit ekranı ve uyarı merkezi yanı sıra kamerada da yeni özellikler bulunuyor. Hızlı ara yüz sayesinde sistemin özellikleri de geliştirildi. Tam donanımlı işletim sistemi ve geliştirilen özellikler şimdiden kullanıcıların işlerini kolaylaştırdı.

Android lollipop beklentileri aşacak özellikleri geliştirdi. Yeni bir platform ve geliştirilmiş işletim sistemi sayesinde birçok kolaylığı bulunuyor. Üzerine yeni işlevler eklenmesine izin veriyor ve yeni gelişime açık uygulama içeriyor. Üreticilere de kullanacağı yeni araçlar sunması üreticilerin işlerini hızlandıracak. Nfc ve bluetooth özellikli veri aktarım işlevini sağlıyor. Tüm Google hesaplarınızı tek bir uygulama ile aktarabileceksiniz.

android lollipop

android lollipop

LED ışıklı feneri her yerde kullanmanız için geliştirilmiş özellikler bulunuyor. Uyarı çubuğunu çektiğiniz an fener aktif hale geliyor. Uygulamaları ilk sıraya koyabilirsiniz. Uyarıları kapatsanız dahi istediğiniz uygulamayı ilk sıraya ayarlar bölümünden koyabilirsiniz. Uyarıları kilit ekrana yönlendirme özelliği sayesinde hassas uyarıları gizleyebilirsiniz. Belirlediğiniz uygulamalara öncelik verebilirsiniz. Kilit ekranına yapılan iyileştirmeler sayesinde istediğiniz bölüme kısa sürede geçebilirsiniz. Pil ömrünüzü tahmin edebilir ve şarjınızı ne zaman dolduracağınızı baştan bilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir