Mutfak Dekorasyonunda Hangi Rengi Kullanmalı?                                                  

Dekorasyon yaparken renk seçimi genel olarak ev sahibinin favori rengine göre yapılır. Her ne kadar salon ve yatak odasında renk seçimi büyük problemler yaratmasa da mutfakta aynı durum söz konusu olmayabilir. Özellikle bu alanda kaçılması gereken ilk renk kırmızıdır. Birçok fast-food markasının logosunda kırmızı rengi kullandığı, restoranlarında bu renkle dekorasyon yaptığı gözününe çarpmış olmalı. Direkt açlık hissi yaratan kırmızı, mutfakta sürekli bir şeyler yeme isteği yaratabilir. İnatçı yağlara sahip olmamak için kırmızı rengi mutfaktan uzak tutmak şart gözüküyor.

mutfak

mutfak

Mint Mutfaklar Çok Moda!

Son dönemde mutfak dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerin başında mint geliyor. Enerji vermesinin yanı sıra, stresten uzaklaşmaya sebep olan mint yeşili mutfaklarda oldukça şık görünümlere de neden olabiliyor. Özellikle krem ve kahve tonlarıyla kusursuz bir uyum yarattığı da ortada. Mutfak dolabı için üst bölmeler mint, alt bölmelerse kahve olarak tasarım yaptırılabilir.

Mutfak dekorasyonunda öne çıkan bir diğer renk de mürdüm rengi oldu. Özellikle gri tonları ile birlikte kullanılan mürdüm rengi, geniş ve aydınlık mutfaklar için doğru seçim. Ancak dar ve karanlık mutfaklarda koyu renk kullanmak çok da kullanışlı olmayabilir. Elbette açık renk ağırlıklı bir dekorasyon yapılacaksa araya mürdüm gibi koyu renklerin katılması çok fazla problem yaratmayacaktır.

retro mutfak

retro mutfak

Mutfak dekorasyonu için ‘kendin yap’ videoları sayesinde şık avizeler tasarlayabilir, duvar rafları yapabilir, kendi yaratıcılığınızı yansıtacak tasarımlara imza atabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir