Paslanmaz Çelik Gerçekten de Paslanmaz mı?

Paslanmaz çeliğin gerçekten paslanmadığını bilmek için paslanmaz çeliğin ne olduğunu bilmek gerekir. Öncelikle paslanmaz çelik nedir bunun tanımı yapılması şarttır. Paslanmaz çelik içeriğini bilmek paslanmaz çeliği anlamak demek olur.

Paslanmaz Çelik Nedir?

paslanmaz-celik

Paslanmaz çelik içerisinde 10,5 % civarında krom vardır. Gerçek bir paslanmaz çelik içerisinde mutlaka 10,5 % krom olması gerekir. Krom elementi paslanmaz çelik için oldukça önemli bir elementtir. Krom havadaki oksijenle tepkimeye girerek korozyona karşı koruma elde eder. Paslanmaz çelik içerisinde nikelde bulunabilir.

Çelik demirden üretilir. Yalnız demir içerisine %2 oranında karbon eklenir. Karbon eklenmez ise sağlamlık olmaz. Dolayısıyla çelik oluşmaz.

Paslanmaz Çelik Paslanır mı?

Aslında bütün metaller paslanır. Çelik, demir ve bütün metallerin paslanması mümkündür. Fakat paslanma gecikebilir veya paslanma belirtileri azaltılabilir. Kaliteli bir paslanmaz çelik kolay kolay paslanmaz.  Kaliteli paslanmaz ürünler için nikelpaslanmaz.com sitesine göz gezdirebilirsiniz.

Kullanılacak paslanmaz çelik uzun ömürlü olsun isteniyorsa kesinlikle kaliteli çelikten üretilmiş olması gerekir. Oluşturulan alaşım oranlarının eksiksiz olması önemli bir mevzudur. http://www.nikelpaslanmaz.com web sitesinden kaliteli ürünler bulunur. Göz gezdirmekte fayda var.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir