Parlak ve Sağlıklı Saçlar

Evde bulunan ürünlerle saçlarınızı parlak gösterebilir ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz. Parlak saçlar için ilk olarak dengeli beslenmeniz şart. Geniş uçlu taraklarla saçlarınızı yıpratmadan ve kırmadan taramanız gerekir. Elma sirkesi ve limon suyu ise saçlara doğal bir parlaklık verir. Her duş sonrası son durulama suyuna katmanız yeterli.

sağlıklı saçlar

sağlıklı saçlar

Saçları Parlak Göstermek için Çözümler

Geceleri yatmadan önce bir kahve fincanı lavanta yağını hafif ısıtarak saç diplerinize sürün. Saçlarınıza bir bone sarıp uyuyun. Sabah ise ılık su ile durulayın. Saçlarınız gün boyunca parlak kalır. Kekik ve biberiye yağı da aynı etkiyi sağlar.

parlak saçlar

parlak saçlar

Soğan suyu mucizesi saçlarda çok etkili. Saç diplerine süreceğiniz soğan suyu saçı güçlendirdiği gibi parlak gösterir. Üzüm çekirdeği yağı da banyodan sonra kullanacağınız yağlardandır. Patates haşladığınız zaman suyunu dökmeyin. Temiz saça masaj yapar gibi uygulayın. Toz ve stres saçların parlaklığını kaybeder.

Düzenli bakım ile saçlarınızın eski sağlığına kavuşmanız mümkün. Kalıcı parlaklık için mutlaka haftada bir bakım maskeleri uygulayın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir