Gotik Stili Giyim Nedir?

Gotik 1300’lü yıllardan bu yana mimari, sanat, giyim ve tasarım gibi daha birçok alanda etkili olup giyim tarzında etkileri daha çok 80’li 90’lı yıllarda oldu.

gotik stili giyim

gotik stili giyim

Ortaçağın karanlığı ve gizemi ile egzotik bir hava akımı yaratan gotik stili giyim de ön plandaki renk siyahtır. Ağır metal tarzı ile sıklıkla karıştırılan gotik stili aslında ağır metalle göre daha romantik ve gizemlidir.

Gotik Stilin Özellikleri Nelerdir?

Gotik stilinde renk siyahtır. Diğer renkler neredeyse hiç kullanılmaz ya da oldukça az yer verilir. Gotik kıyafetler deri kadar dantelle de yer verir. Ayrıca kadife ve tülde vazgeçilmez kumaşlarıdır.

gotik stili özellikleri

gotik stili özellikleri

Bu moda akımına uyanların saç renkleri de genel itibari ile siyah olup bazıları kızıldır. Genellikle makyajda da siyah ağırlıklı kullanılıp koyu rujlar tercih ediliyor.

Kıyafetlerin tamamlayıcısı ayakkabılar ise bağcıklı botlar, uzun deri çizmeler kullanılıp topuklar kalındır.Takı olarak gösterişli ve ağır aksesuarlar kullanılıp büyük yüzükler,zincirler gibi dikkat çekici objelere yer verilir.Çorapta ise file ya da dantel tercih ediliyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir