Oturma Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Oturma odaları aile bireylerinin genel kullanım alanında bulunan olan odalardır. Bu alan içinde aile bireylerinin rahat etmesi son derece önemlidir. Genel olarak oturma odalarında tüm bireylerin belirlediği bir alan bulunur. Aileniz ile keyifli ve güzel zaman geçirmek için oturma odalarının rahat bir dekorasyona sahip olmasının yanında bireylerin kendilerine ait olan yerleri belirleyebilmeleri de gerekir.

Oturma odasını sadece sizin beğeninize hitap eden renkler ve aksesuarlar ile bezemek evi paylaştığınız kişilerin bu odaya yabancılaşmasına ve bu ortamda bulunmak istememesine sebep olabilir. Bu sebep ile oturma odası dekore edilirken mutlaka aile bireylerinin zevklerine de yer açmak önemlidir.

Nelerde Dikkat Etmeliyiz?

  • Oturma odası dekorasyonunun seçilecek olan koltukların rahat olmasına dikkat etmek gerekir.
  • Oturma grubunuzu seçerken odanıza uygun ebatlara sahip olan bir seçim yaparak, alanı daraltacak seçimlerden uzak durulmalıdır.
  • Koltuk takımınızın rengi ya da genel görüntüsü ile ilgili olarak eşiniz, çocuklarınıza ya da evi paylaştığınız diğer kişilerin fikrini almanız önemli olup ortak bir karar vermeniz önerilir.
  • Dekorasyonda abartıdan uzak durmak, aşırı aksesuarlar ile odayı göz yoran bir tabloya dönüştürmemeniz önerilir. Böylece bu alanın toplanması ve temizlenmesi de daha kolay olacaktır.
  • Oturma odasında ihtiyaç duyacağınız sehpa, lambader ve buna benzer ürünlere yer kaldığından emin olmanız da önemli bir detaya sahiptir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir