Maskülen Giyim Tarzı Nedir?

Kadınların aşırı abartılı ve feminen bir stile sahip olan giyim tarzlarına bir alternatif olarak doğan maskülen giyim tarzı, kadınların erkekler kadar rahat giyinmelerini hedefleyen bir moda akımıdır.

Coco Chanel maskülen giyim tarzını moda tarihinde ilk kez uygulamıştır. O dönemlerde bayanlar için hazırlamış olduğu pantolonlar, ceketler ve aksesuarlar ile maskülen bir duruş sergilemelerini sağlamıştır.

maskülen

maskülen

Zaman içerisinde Coco Chanel’den sonra Armani ve Versace gibi modanın devleri de maskülen giyim tarzına hitap eden tasarımlara imza atmışlardır.

Maskülen Kıyafetlerde Hangi Renkler Kullanılıyor?

Bayanların kullanmış olduğu maskülen kıyafetler arasında ise ilk sırada pantolon ve ceket takımları yer almaktadır. Koyu tonların hakim olduğu maskülen giyim tarzında farklı saç stilleri ve makyaj uygulamaları da yer almaktadır.

maskülen giyim

maskülen giyim

Maskülen giyim tarzının tamamlayıcısı ise rugan, düz tabanlı ya da ince topuklu ayakkabılardır. Düz tabanlı ayakkabılar erkekliği simgelerken, topuklu ayakkabılar ise dişiliği simgelemektedir.

maskülen giyim tarzı

maskülen giyim tarzı

Kravat, deri kemer, kol saatleri ve zincirli çantalar maskülen tarzda kullanılan aksesuarlar arasındadır. Eğer maskülen tarzınızda feminen bir hava da olmasını istiyorsanız çeşitli kombinler yaparak iki stili birbiriyle birleştirebilirsiniz.

 

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir