Küçük Odalar Nasıl Daha Büyük Gösterilir?

Evinize küçük dokunuşlar yaparak olduğundan daha büyük ve ferah gösterebilmeniz mümkün olabiliyor. Dekorasyonda kullandığınız renkler ve eşyalar ise bu durumun sağlanabilmesi için büyük önem taşıyor.

küçük ev dekorasyonu

küçük ev dekorasyonu

Işığı yansıtan ferah renkler seçerseniz küçük odalarınızı daha ferah gösterebilirsiniz. Tavan, süğürgelik ve radyatör gibi ufak detayları da duvarlarınız ile aynı renklerde boyamalısınız.

küçük ev

küçük ev

Halı kullanıyorsanız mobilyalarınız ile uyumlu halılar seçmeniz gerekiyor. Örneğin krem rengi gibi pastel tonlar seçerseniz pek çok farklı mobilyanız ile uyum yakalayabilirsiniz. Yer döşemelerinde de her zaman açık ve pastel renk tonları kullanmalısınız.

Mobilya ve Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Mobilya seçiminizi yaparken her zaman mekan ölçülerinizi göz önünde bulundurmaya çalışın. Aşırı küçük ya da aşırı büyük mobilyalar mekanlarınızın ferahlığını bozacaktır. Koltuk takımlarının aşırı yer kaplamasından şikayet ediyorsanız köşe koltuk takımı modelleri kullanabilirsiniz.

küçük evler

küçük evler

Mekanınıza derinlik katmak ve detaylandırmak istiyorsanız renkli vazolar, büyük ve renkli resimler, yastıklar ve mumlar kullanabilirsiniz. Aksesuar kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta ise aşırıya kaçmamak olmalıdır. Aksesuar kullanımınızı her zaman minimum seviyede yapın.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir