Maskara Sürerken Bunları Yapmayın!

Güzelliğimizi etkileyen temel unsurlardan biri de kirpikler… Gözlere güzellik katarken bakışları anlamlandıran kirpikler, maskara sayesinde olduğundan çok daha güzel ve uzun görünebiliyor. Ancak doğru şekilde uygulandığı müddetçe… Fırçayla sürmüş gibi görünmeye neden olan, kat kat topaklanmış şekilde duran kirpikler, güzellikten ziyade çirkinlik kaynağı haline gelebilir. Özellikle günümüz insanlarının doğal güzelliğe önem verdiği bir gerçekken, maskarada aşırıya kaçmamak gerekiyor. 2 kattan fazla uygulama yapmak komik bir duruma düşmenize neden olabilir.

maskara

maskara

Maskara Sürerken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Maskara sürerken yaratıcılığınızı konuşturmaya ne dersiniz? Fırçanız nasıl olursa olsun, onu tutan el sizinse dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kirpik yapınıza göre aşağıdan, yukarıdan, ters ya da yan uygulamalar yapın. Zamanla doğru sürüş şeklini bulacağınıza eminiz.
  • Kirpik kıvırıcı maskaradan önce kullanılmalıdır. Maskara sürdükten sonra kullandığınızda tam bir canavara dönüşebilir. Kirpiklerinizin sağlığı için maskara kullanmadan önce kıvırmayı deneyin.
  • Kirpiklerin yapısı oldukça hassastır. Bu nedenle çok fazla bastırmadan hareket etmek gerekir. Fırçayı kirpiklere bastırmadan, narin hareketlerle uygulama yapabilirsiniz. Sert uygulamalar kirpiklerin dökülmesine ve yıpranmasına neden olabilir.
maskara sürmek

maskara sürmek

  • Maskara fırçanızı hiç temizlediniz mi? Kirpiklerinizde maskaranın topaklanıyor olması fırçanızda biriken maddeler yüzünden olabilir. Ara sıra ılık suyla temizlemek ve maskara kalıntılarını peçete yardımıyla silmek işinizi kolaylaştıracaktır.
  • Kat kat maskara sürmeye son verin. Az ama güzel uygulama her zaman çok daha güzel ve bakımlı görünmenize olanak sağlayacaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir