Hasan Dere Kimdir?

Hasan Dere dört abisinden sonra 1973 yılında Dortmund şehrinde dünyaya gelmiş olup bir sürede Yunanistan da ikamet etti. Küçük yaşlardan itibaren ağabeyleri sayesinde iş hayatının içinde olan Dere, bu sayede iş yaşamında oldukça güzel tecrübeler edindi.

Edinmiş olduğu tecrübelerin birikimi sayesinde doğduğu şehir olan Dortmund ‘da balo ve düğün konseptine uygun olan bir restoran açtı. “Grammophon“ adı ile açılan bu salonda hem Türklerin hem de yabancılara hitap eden özellikleri bir araya getirdi.

hasan dere

Grammophon adı ile açtığı salonda kaliteden ödün vermeyen ve küçük hesaplara girmeyen bir işi başaran Dere, salon konsepti içinde birçok ünlü sanatçıya da yer vererek yeniliklere imzasını attı.

Grammophon salonuna hem yakın şehirlerden gelen ziyaretçilerin yanı sıra ayrıca Fransa, Belçika, Hollanda ve de İskandinav ülkelerinden de ziyaretçilerin gelmesi ile ününe ün kattığını ispatladı. Hasan Dere ayrıca Grammophon salon zincirine 3. ve 4. mekânları da eklemek için çalışmalar yapıyor ve son yıllarda da İstanbul’da ikamet ediyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir