Microsoft ve Windows 10 S Hakkında Merak Edilenler

Microsoft kısa süre önce eğitim sektörü için Windows 10 S ve Surface Dizüstü bilgisayarı tanıttı. Ayrıca Windows 10 S ile çalışan laptoplar, farklı üreticiler tarafından ekonomik fiyatlarla piyasaya sürülecek. Ancak okullar tek başına Microsoft’un hedef kitlesi değil ve yeni işletim sistemi Windows 10’un standart sürümü ile aynı temel özellikleri paylaşırken de bazı belirgin farklılıklar da mevcut. İşte Windows 10 S hakkında bilmek istediğiniz her şey!

microsoft

microsoft

Windows 10 S Nedir, Özellikleri Nelerdir, Hangi Cihazlar ile Uyumludur?

Windows 10 S, yalnızca Microsoft’un Windows Mağazasından uygulamaları çalıştıran bir Windows 10 sürümü. Geleneksel masaüstü yazılımı, Windows 10 S üzerinde çalışacak, ancak sadece Windows Store’da yayınlanan uygulamaları çalıştırabilecek ve yalnızca Microsoft Edge ve Bing, tarayıcı ve arama motoru olarak kullanılabilecek.

Eğitimciler okul sistemlerini Windows 10 Pro’ya ücretsiz yükseltebilirler. Surface Laptop kullanıcıları yılsonuna kadar geçerli ücretsiz Windows 10 Pro geçiş hakkını kullanabilirler, ancak bu süreyi geçtiklerinde 49$ ücret ödemeleri gerekecek.

windows 10 s

windows 10 s

Başka herhangi bir Windows 10 S cihazını alırsanız, ilk günden itibaren Windows 10 Pro’ya yükseltmek için 49 $ ödemelisiniz.

Surface Laptop dışında çoğu Windows 10 S dizüstüler daha mütevazı olacak; HP ProBook x360 Eğitim Sürümü ve Acer TravelMate Spin B1 Convertible, her biri 299 $ fiyatı olan ilk iki modül. Ayrıca, Microsoft, Toshiba, Samsung, Fujitsu ve Asus 189 $’ dan başlayan Windows 10 S dizüstü bilgisayarlarını da sunacağını söylüyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir