Laminant Parke Nasıl Parlatılır?

Laminant parkelerin parlatılması ve ilk günkü gibi görünebilmesi için bazı önemli detaylara dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca laminant parkeleri güvenilir bir firmadan almanız da son derece önemlidir. Bu noktada Floorpan Parke firmasını da tercih edebilirsiniz.

Laminant parkeleri parlatmadan önce aşındırıcı etkiye sahip olan kimyasal maddelerden uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu malzemeler yerine ahşap temizleyiciler ya da sıvı bulaşık deterjanlarını tercih edebilirsiniz.

Ilık bir suya 1-2 ölçek kadar bu malzemeleri eklemeniz yeterlidir. Daha sonra yumuşak bir bez ile ıslak kalınmayacak şekilde silme işlemini yapabilirsiniz.

Arap sabunu da laminant parkeleri parlatabilen bir doğal temizleyicidir. Temizlik suyunuza ufak bir miktar arap sabunu koyup köpürtmeniz ve bir miktar da sirke eklemeniz parkenizin doğal yöntemler ile temizlenmesini ve parlamasını sağlar.

floorpan-parke

Laminant Parke Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Laminant parke temizliği yapılacağı zaman metal içerikli olan bezler ve sert yüzeyli süngerler kullanılmamalıdır. Toz toplayıcı özelliğe sahip olan ve işlevselliği ile ön plana çıkan mikrofiber bezleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Laminant parkeler için su zararlıdır. Islak bırakılan laminant parkeler zaman içerisinde aşınır ve şişmeye de başlayabilir. Bu sebeple, laminant parkelerinizi temizlik sonrasında iyi bir şekilde kurulamanız gerekir.

Floorpan Parke tarafından sizlere sunulan kolay temizlenebilir ve uzun ömürlü olan parkeleri tercih ederek temizlik yapacağınız zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Floorpan Parke’nin resmi internet sitesi olan https://www.floorpanparke.net/ adresinden farklı parke modellerine göz atabilirsiniz.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir