İnterneti Erişiminin Günümüzdeki Yeri

Günümüz yaşamında her yaş grubu insanların sıklıkla kullandığı programların başında internet gelmektedir. İnternet insanların özgürce her konuda bilgi ve belge sahibi olmasını sağlayan programın yani erişimin ismi olmuştur. Gelişen teknoloji ile birlikte insanlar ev ve iş yeri ve sahip olduğu android işlemcili cep telefonlarında yaygın olarak internet kullanmaktadırlar.

Bu internet kullanımında kablolu ve wifi uygulamaları en yaygın tercih edilen internet kullanım şekli olmuştur. Dünya genelinde 2 milyar, ülke genelinde ise 40 milyona yakın internet kullanıcısının var olduğu ifade edilmektedir. Bu internet kullanıcılarının en yaygın kullandığı programların başında ise sosyal medya programları gelmektedir.

İnterneti Erişiminin Günümüzdeki Yeri

İnterneti Erişiminin Günümüzdeki Yeri

İnternet Erişime Sahip Olmanın Önemi

Ülkemizinde internetle tanışması ise diğer Avrupa ülkelerine bakıldığında çok da eski olmamaktadır.  1986 yılından sonra Türkiye’de yaygınlaşan İnternet kullanımları, birçok insanın gündelik işlerini kolaylaştırdığı gibi haber portalı siteler sayesinde tüm dünya’dan anında haber alma özgürlüğe sahip olabilmektedir.

İnternet kullanımına anında erişen kişi, elinin altında dünya’nın en önemli kütüphanesine sahip olmuş kişidir. İstediği her bilgi ve belgeye bir tık kadar uzakta olan internet kullanıcıları çağın en önemli buluşu olarak ifade edilmektedir. İnternet kullanımında dikkat edilmesi gereken unsur ise temiz internet kullanımının benimsenmesidir.

İnterneti Erişimi

İnterneti Erişimi

Devlet tarafından yasaklanan ve kötü içeriklere sahip internet adreslerini ziyaret etmek hem yasal olarak hem ahlaki anlamda suç olarak gözükmektedir. Kısacası her faydalı üründe olduğu internetinde belirli bir zararları olmaktadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir