Hamilelikte Stresinizi Yenin

Hamilelik uzun bir süreç olduğundan bayanlar üzerinde farklı etkiler bırakabilmektedir. Özellikle sabırsızlanma, heyecanlanma, stres gibi duygular sıklıkla yaşanmaktadır.

Gebelikte Stresle Baş Etme Yolları

Gebelikte Stresle Baş Etme Yolları

Kadınların en çok şikayet ettikleri konuların başında stres geliyor. Özellikle ilk kez hamile kalan bayanlarda bu durum fazlasıyla rastlanıyor. İçlerinde bir bebeğin olduğu hissi kadınlarda fazlasıyla strese yol açabiliyor.

Hamilelikte Stresten Kurtulma Yöntemleri

Hamilelikte stres ile başa çıkabilmek adına çeşitli çözümler sunuluyor. Özellikle uzmanlar düzenli beslenmenin önemine vurgu yaparak hem annenin hem de bebeğin sağlığı için şart olduğunu belirtiyorlar. Stresten uzak durmak adına egzersizler hamilelik sürecinde önemli yer kaplıyor. Nefes Egzersizleri, yoga, hamilelik pilatesi  gibi uygulamalar stresten uzak durmanız adına önemli. Özellikle çalışan bayanların normal izin günlerinin dışında bir gün ya da yarım gün daha iş dışında olmaları öneriliyor.

Hamilelik Stresi

Hamilelik Stresi

Erken uyumakta stresin oluşmaması açısından oldukça önemli. Ayrıca hamilelikle ilgili çeşitli bilgi verici kitaplar okumakta sizlere iyi gelebilir. Bir can taşıdığınızı unutmayarak bu güzel günlerin tadını çıkarmaya bakın. Eğer yoğun strese maruz kalıyorsanız bir uzmana görünmenizde fayda var.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir