İlham Perisi Olan Film Kahramanı

Bazen moda sinemadan ilham alıyor, bazen de sinema modadan. Bu sonbahar modasının en büyük ilham kaynağı ise bir film karakteri imiş. 2001 yılında çevrilen Tenenbaum Ailesi adlı filmin karakterlerinden ailenin kızı rolündeki Margot Tenenbaum modacıların bu sezon vazgeçemediği bir stil olmuş. Sürekli banyoda oturup sigara içen, televizyon seyreden bu aşırı soğukkanlı genç kadın tiplemesi moda evlerini de etkilemiş.

margot tenenbaum

margot tenenbaum

Film Kahramanı

Pastel renkler, en sportif kıyafetlere hatta eşofmanlara bile eşlik eden lüks aksesuarlar, eski ve yeni parçaları bir araya getiren kombinler bu modanın esaslarındanmış. Polo yaka T-shirt ve kürk giyermiş Margot Tenenbaum. Hem 70’lerin kolejli stili hem sportif detaylar filmdeki kostümlerin en dikkat çekici yanıymış. Yeniden popüler olma sebebi ise muhtemelen güçlü görselliği nedeniyle, yeni neslin bu filmden kareleri sosyal medyada sık sık paylaşması ve son iki sezonu etkisi altına alan 70’ler etkisinin farklı bir yorumunu sunmasıymış. Komedi dram tarzında olan Tenenbaum Ailesi filmi ünlü yönetmen Wes Anderson’ın yönettiği bir film.

margot tenenbaum

margot tenenbaum

Margot  tiplemesini ise Gweyneth Paltrow canlandırmıştı. Gençliğinde ispat ettiği yeteneğiyle başarılı bir oyun yazarı olabilecekken ailesi özellikle babası yüzünden sinirli bir tipe dönüşen karakteri oyuncu başarıyla canlandırmıştı. Bu ilginç kişiliğin giysileri ise modada bir sezonluk bir akım yaratmışa benziyor.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir