Sivilceli Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Sivilce problemi olan kişilerin ciltleri aşırı kuruduğu için yağsız nemlendirici kullanabilirler. Aynı zamanda sivilce sorunu yaşayanların yağ içermeyen fondöten ve pudra gibi ürünlerden de yararlanmaları etkin sonuçlara yol açabiliyor.

sivilceli cilt bakımı

sivilceli cilt bakımı

Sivilcelerinizi temizlerken pudra, alkol ve kolonya gibi maddeler sürmekten uzak durun. Bu tür maddeler cildinizi tahriş edeceği için doğal yöntemler uygulamaya özen gösterin. Cildinizi kurutmamak için pH değeri derideki pH değerine yani 5.5 oranlarına yakın olan temizleyici bakım ürünleri kullanın.

Sivilce Yapan Besinlerden Uzak Durun

Sağlıksız besleniyorsanız beslenmeye bağlı olarak sivilce problemleri yaşayabilirsiniz. Sivilce ve akne problemleri yaşıyorsanız hayvansal yağlar sizler için tehlikelidir. Yağ, tuz ve şeker miktarı aşırı yüksek olan yiyecekler de sivilce ve aknelerinizi çoğaltabilecek tehlikeli yiyeceklerdir.

sivilce

sivilce

Cildinizin genel güzelliği için uyku düzeninize dikkat edin. Uzun süre uykusuz kalmanız ya da düzensiz yatıp kalkıyor olmanız sivilcelerinizi çoğaltacaktır. Sakin ve huzurlu bir şekilde stresten uzak bir hayat yaşarsanız sivilcelerinizde gözle görülür bir düşüş fark etmeye başlarsınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir