Hoşlanıyor Musunuz Yoksa Aşık Mısınız?

Kalp bazen insanlara olmayacak şeyler yaptırabilir. Bambaşka şeyler düşünmeye sevk edebilir ve hayatına göre oldukça olağandışı şeyler yapmaya da zorlayabilir. Fakat kalbin en asli görevi aşktır. Hayat hiç beklemediğiniz bir anda birini karşınıza çıkarabilir ve işte tamda o an kalbinizde hiç hissetmediğiniz şeyler olabilir. Peki bu basit bir hoşlanma mıdır yoksa aşk mı?

aşk

aşk

Birine olan duygularınızın asıl manasını anlamak sandığınız kadar zor değildir. İlk olarak şöyle düşünün. Hoşlanmak sizi heyecanlandırır. Bir şeylere bağlanmanızı sağlar. Aşk ise o şeylerden tamamen koparak aşık olduğunuz kişiyi hissetmek, onu sahiplenmek ve benimsemektir.

hoşlanma

hoşlanma

Aşk Kalıcıdır

Hoşlandığınız zaman rahatça yatıp uyuyabilirsiniz ama eğer duyduğunuz hislerin adı aşksa belki yine yatarsınız ama saatlerce döner durur, bir şekilde uyur ama hislerinizin adı aşksa rüyalarda yine onla buluşursunuz. Hoşlanmak ılık bir su ise, aşık olmak kaynar sudur. Hoşlanırken yapmam dediklerini, aşık olduğunda hiç dememiş gibi yaparsın. Yani hoşlanmak gelip geçici, aşk, sevip de kalıcıdır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir