Elma Sirkesinin Cilde Olan Faydaları

Elma sirkesi birçok şeyde faydalı bir madde olarak cilt ile alakalı birçok soruna da çözüm. Sivilce, akne, siğil, veya saç dersindeki kepekler… Eski zamanlardan beri büyüklerimizin de elma sirkesinden birçok işte yararlandığını duymuşsunuzdur. Bu yazıda sizlere inanılmaz cilt faydalarından birkaçını iletmek istedik.

cilt bakımı

cilt bakımı

Elma Sirkesi ile mucizeler yaratın!

Güneş yanığı, yaşlılık lekeleri, sivilce, selülit ve böcek ısırıklarına karşı elma sirkesi kullanın. Cildimiz asidik bir yapıda olduğu için elma sirkesi ile cildinizin pH dengesini korumayı sağlayabilirsiniz. Kuru ve yağlı ciltler için elma sirkesi ile pH dengesini ayarlanabilir. Yani ne çok kuru ne çok yağlı bir cilde sahip olursunuz. Bunun için sirkeyi sulandırıp tonik şeklinde uygulayabilirsiniz. Bir ölçek sirke ve 2 ölçek su kullanılarak hazırladığınız bu toniğin kalanını saçlarınıza sürerseniz parlak ve canlı görünüm de sağlayabilirsiniz.

elma sirkesi ile cilt bakımı

elma sirkesi ile cilt bakımı

Ayrıca elma sirkesi ile soğan suyunu aynı miktarlarda alıp karıştırın ve bunu yaşlılık lekelerinize sürün. Yarım saat böyle kalın ve durulayın. Güneş yanıklarınız için ise temiz bir beze seyreltilmiş elma sirkesi dökün. Soğuk su ve alma sirkesinden aynı miktarda alıp karıştırın. Güneş yanıkları için en iyi çözüm bu.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir