En İyi Ücretsiz 6 VPN Aracı

“Sanal Özel Ağ” yani “Virtual Private Network” kelimelerinin kısaltılmış hali olan VPN, en anlaşılır tanımıyla; internete farklı bir IP adresi üzerinden bağlantıya imkan tanıyan sistemdir.

Özel web ağı olarak da nitelendirebileceğimiz bağlantı ile herhangi bir yerel ağa fiziksel olarak doğrudan bağlanmadan, farklı ağlar aracılığı ile gezintiyi mümkün kılar. Bu da gizliliğe önem verenlerin aradığı bir özelliktir. Geniş bir kitle, VPN’yi yasaklı sitelere girmek için kullanmaktadır. VPN hizmeti veren platformlar, kullanıcılarına ücretsiz ve ücretli servisler sunar. Servislerin hepsi birbirinden farklı özelliktedir. Kimisi için sınırlı sayıda ülke veya sınırlı sayıda sunucu seçeneği mevcutken; kimisinde trafik kotası sınırı olabilmektedir.

Yazımızın devamında yararlanabileceğiniz en iyi ücretsiz VPN araçları ve bu araçların önemli özelliklerinden bahsedeceğiz. Siz de ihtiyacınız olan kotada, ihtiyacınız olan sunucu ve gizlilik detayları arasından kendiniz için ideal olanı seçebilirsiniz.

vpn

ProtonVPN

En iyi ücretsiz VPN servislerinden ilki ProtonVPN’dir. Proton Mail geliştiricileri tarafından sağlanan bu hizmet, Windows, Mac, Android, iOS, Linux gibi işletim sistemlerinde kullanılabilir. Yalnızca 1 cihazdan erişilebilecek ProtonVPN’nin 3 farklı ülke seçeneği bulunuyor ve günlük kota sınırı yok.

TunnelBear VPN

Ücretsiz VPN servisi TunnelBear, 13 farklı ülkeden bağlantı alternatifi sunarken; aylık trafiği 500 MB ile sınırlı tutuyor. Windows, Android, Mac ve iOS cihazlardan bağlantı sağlanabilecek servis, mahremiyetin zorunlu olduğu yerler için mükemmel sonuçlar veriyor.

Hotspot Shield

Dünya genelinde en fazla kullanıcı kitlesine sahip VPN servislerinden birisi olan Hotspot Shield, ücretsiz versiyonunda yalnızca ABD üzerinden bağlantıya imkan tanırken, 14 ülkeye hizmet sağlıyor. Günlük kullanım kotası ise 500 MB. Ücretsiz VPN servisi olduğunu göz önünde bulundurursak, günlük 500 MB’ın oldukça iyi bir değer olduğunu söyleyebiliriz.

Hide.me

Malezya’nın en iyi ücretsiz VPN hizmeti olan Hide.me, veri kullanım kotası bakımından oldukça cömert. Ayda 2 GB kullanım hakkı sunan bu servis Hollanda, Singapur ve Kanada olmak üzere 3 farklı sunucu alternatifine sahip. Kullanıcıların verilerini güvende tutmak için sağlam bir şifreleme sistemine sahiptir.

Windscribe

Diğer ücretsiz VPN servisleri ile karşılaştırıldığında aylık 10 GB veri kotası ile öne çıkan Windscribe, kullanıcıların gezintileri için bir günlük tutmaz. Gizlilik ve güvenlik konularında en iyi araçlardan birisi olarak nitelendirilmektedir. Windows, Mac, Android, iOS ve Linux işletim sistemlerinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Speedify

Güvenlik ve gizlilik konusunda en iyi ücretsiz VPN araçlarından birisi olan Speedify, aylık 2 GB veri imkanı sağlıyor. Android, Mac, Windows, Linux işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Speedify’nin en dikkat çekici özelliği ise herhangi bir Wi-Fi ağına bağlanılmak istendiğinde, mevcut bağlantıyı kesmemesi.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir