El Bakımı için En Kolay Tavsiyeler

Ellerimiz gündelik hayatımızda en fazla ihtiyaç duyduğumuz ve kullandığımız yerlerimizdir. Bu sebepten dolayı ellerimizin temizliğine ve bakımına ekstra ilgi göstermemiz gerekir. Özellikle ev hanımlarının devamlı olarak temizlik işleri ile uğraşmaları bir süre sonra onların ellerinin sertleşmesine ve cilt problemlerinin yaşanmasına sebep olabilir. Ev hanımlarının su ile yaptıkları temizlik işlerinde daima lastik eldiven kullanmaları ufak bir çözüm yöntemi olabilir.

bakımlı eller

bakımlı eller

Ellerinizi ıslattığınız zamanlarda muhakkak kurulamayı denemeniz gerekiyor. El kremleri ve losyon kullanımı da el bakımı için iyi bir yöntem olacaktır. Haftada 1 defa ise yağlı kremler ile ellerinize masaj yapabilirsiniz. Ellere en iyi gelenler arasında limon da bulunuyor. Limonu, elinizde farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan lekeleri önleyebilmek için kullanabilirsiniz.

Limon ve Zeytinyağı Uygulaması

Soğuk havalarda çatlayan ya da sertleşmeye başlayan deriye sahipseniz bu çatlakların arasında kir de birikmeye başlayabilir. Bu sebepten dolayı ortaya çıkan kirleri temizleyebilmek için yine limon kullanmayı deneyebilirsiniz. Limon ile elinizi temizledikten sonra ufak bir pamuk ile ellerinizi zeytinyağı ile temizleyebilirsiniz. Durulama işlemi yapmadan 1 saat kadar bu şekilde ellerinizi beklettikten sonra sabun ile elinizi durulayabilirsiniz. Durulama işlemi sonrasında ise tekrar krem sürmeyi asla unutmamalısınız.

el maskesi

el maskesi

Ellerinizin daha yumuşak olmasını istiyorsanız zeytinyağı ve şekeri karıştırarak ellerinizi ovalayabilirsiniz. Bu uygulama aynı zamanda elleriniz için peeling etkisi de yaratabilecek bir uygulamadır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir