Diş Ağrılarını Yok Edecek Yöntemler

Diş ağrısı, baş ağrılarından sonra en sık görülen ağrılar arasında yer alıyor. Diş ağrılarının sebepleri arasında ise çürük diş, hassas diş ve dolguların kırılması gibi sebepler bulunabiliyor. Bu ağrılar zaman içerisinde diş eti ağrılarının da oluşmasına sebep olabiliyor.

Dişinizde meydana gelen ağrıdan doğal yöntemler ile kurtulmak istiyorsanız ilk olarak ağzınızı tuzlu su ile çalkalamanız gerekiyor. Günde 2-3 defa ağzınızı bu şekilde çalkalarsanız diş ağrınız biraz hafifler. Bakterileri ağzınızdan yok etmek için uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem ise elma sirkesidir.

diş ağrısı nedenleri

diş ağrısı nedenleri

Dişin ağrıyan noktasına vanilya ekstresi sürmeyi de deneyebilirsiniz. Dişin ağrıyan bölgesine pamuk yardımıyla kekik yağı sürmek de diş ağrılarını geçirebilen bir yöntemdir. Pamuğa çok az miktarda kekik yağı sürerek eliniz ile pamuğu ağrılı olan bölgeye hafifçe bastırmayı deneyebilirsiniz.

Doğal Yöntemler ile Ağrılarınızı Siz de Hafifletebilirsiniz

Diş ağrılarını geçiren bir diğer doğal çözüm yöntemi ise çay ağacı yağı kullanımı olacaktır. Çay ağacı yağını da yine az miktarda kullanmanızı öneririz.

diş çürümesi

diş çürümesi

4-5 damlalık çay ağacı yağını bir pamuğa damlatmanız tedavi için yeterli olacaktır. Her hastalığın tedavisinde kullanılan zencefili de diş kökünüze doğru uygulamayı deneyebilirsiniz. Zencefil aynı zamanda diş ağrısına bağlı olarak ortaya çıkan diş şişliklerini de geçirebilmektedir. Diş ağrısına bir diğer çözüm yöntemi ise sarımsak ve patatesin karışımını ağrıyan bölgeye uygulamaktır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir