Erkeklerin Cilt Bakımları

Hepimizin ön yargıları var. Kadınların cilt bakımı yaptırması gerektiğini düşünüyoruz ve önemsiyoruz zira kadınların beğenilme dürtüsü ile doğduğuna inanıyoruz.

Ama bunun yanında erkeklerin de insan olmalarından dolayı temel gereksinimlerinden birisi beğenilme.

Lakin beğenilme dürtüsü olmasa da hem kadınların, hem de erkeklerin, kendilerine olan özsaygılarını korumak ve sağlıklı olabilmek için cilt bakımını ihmal etmemeleri gerekiyor.

cilt bakımı

cilt bakımı

Neler Yapılmalı?

Cilt bakımını erkek ve kadın olarak ayırmak çok da sağlıklı değil ama yine de erkeklerin ciltlerin daha kalın olması, sakal bıyık durumlarından dolayı onlarda ufak tefek farklılıklar olduğunu göz ardı etmemek gerekiyor.

Elbette cilt bakımını erkekler de kadınlar gibi evde uygulayabilir ve/veya bir cilt bakım merkezine yani güzellik salonuna giderek bu uygulamaları yaptırabilirler. Zira cilt bakım uygulaması evde ne kadınlar, ne de erkekler için yapılabiliyor.

Temizlik erkekler içinde son derece önemli. Sabahları mutlaka cilt tipine uygun, paraben, parfüm ve sülfat içermeyen ürünler ile cilt iyice bol soğuk su ile yıkanmalı ve güne böyle başlanmalı. Cilt kurutan pH dengesini bozan sabunlardan uzak kalınmalı. Dilenirse temizleme işlemi sonrası vitamin takviyelerine de gidilebilir.

erkek yüz bakımı

erkek yüz bakımı

Tıraş sonrası alkol içermeyen, cildi kurutmayan losyonlar mutlaka cilde uygulanmalı. Burada da alerji yapmayan, dermokozmetik olan ürünler tercih edilmeli.

Yine sadece kadınlar yapar diye düşünülmeden mevsimsel geçişlerde peeling uygulaması yaptırılmalı. Güneş koruyucular düzenli olarak tüm mevsimlerde kullanılmalı.

Son olarak özel bir cilt bakım merkezinde yılda 2 kere en az kaliteli bir cilt bakımı yaptırılmalı.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir