Diş Doktoruna Gitmeden Dişleri Beyazlatmanın Yolları

Kahve içmek, asitli içecekler tüketmek, tatlı gıdalar ve sigara gibi diş sağlığını olumsuz etkileyen şeyleri tüketiyorsanız dişlerinizin sararması normal olacaktır. Diş minesine iyi bakmadığınız zaman zaman içerisinde tartar oluşur ve bu tartarların görünümleri de hiç hoş değildir. Tartarlar temizlenmediği zaman ise iltihaplı diş eti hastalıkları ve enfeksiyonlar görülmeye başlanır.

diş beyazlatmanın yolları

diş beyazlatmanın yolları

Ceviz kabuklarını kullanarak dişlerinizi doktora gitmeye gerek kalmadan beyazlatmayı deneyebilirsiniz. 3 adet cevizin kabuğu ile dişlerinizi beyazlatabilmeniz mümkün. Yapmanız gereken ise cevizin kabuklarını 1 su bardağında kaynatmak olacak. 20 dakika kadar kaynatacağınız ceviz kabuklarının soğumasını bekleyin. Soğumuş olan kabukların içerisine diş fırçanızı koyun ve 10 dakika kadar daha bekleyin. Dişlerinizi günde üç defa hazırladığınız bu su ile fırçalayabilirsiniz.

Muz Kabuğu ve Çilek Yöntemi

Dişlerinizi bu karışım ile fırçaladığınız zaman tartarları yok edebilir ve dişlerinizin daha beyaz bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz.

diş bakımı

diş bakımı

Ceviz kabukları ile hazırlayabileceğiniz bu karışım dışında aynı zamanda dişlerinize limonlu ya da karbonatlı su karışımını da uygulayabilirsiniz. Burada yapmanız gereken limon suyunun asit içerikli olmasından dolayı dişlerinize 5 dakikadan fazla temas etmemesidir.

Muz kabuğunu ya da çilek gibi gıdalardan da yararlanarak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Çilek ve muz kabuğunu dişlerinizin üzerinde 2 dakika kadar gezdirirseniz gözle görülür bir beyazlık elde edebilirsiniz. Burada unutulmaması gereken nokta bu yöntemleri uygularken aynı zamanda periyodik diş muayenelerinizi yaptırmanız gerektiğidir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir