Giyinme Odalarının Özellikleri Nelerdir

Evlerinde geniş oturma alanlarına sahip olan insanlar odalarının belirli bölümünü giyinme odası yaparlar. Giyinme odaları ağırlıklı olarak evlerin yatak odalarına dizayn edilir. Nedeni yatak odaları içerisinde muhtemel olarak büyük aynaların bulunması ve rahat elbise çıkarılıp giyinme alanı olmasıdır. Giyinme odaları küçük evlerde yapılması zordur, lakin geniş oturum alanına sahip evlerde son dönemlerde giyinme odaları çok yaygındır.

giyinme odaları

giyinme odaları

Giyinme odalarının dekore edilmesinde kullanışlılık gerekir.Giyinme odalarında raf ve çekmece sayısının fazla olması kullanıcılar için çok iyidir Giyinme odalarında elbise odasının çekmeceleri açık renkte olmalıdır. Çekmece ve dolapların üzerinde boy aynası kullanıcı için çok önemlidir.Giyinme odalarının bazılarında paravan şeklinde eşyanın görülmesi de muhtemeldir. Açık ve kapalı olarak iki şekilde giyinme odası vardır.

Giyinme Odaları Nasıl Olmalıdır

Açık giyinme odaları tercih edilen bir giyinme odası şekli değildir. Kapalı giyinme odaları mahremiyet açısından daha çok tercih edilir. Giyinme odalarında sadece elbiseler yoktur. Ayakkabı ve çeşitli aksesuarlar giyinme odalarında bulunması gereken özelliklerdir. Kapalı giyinme odalarının diğer özellikleri de dağınıklığın engellenmesini sağlamaktır. Raf yapılı giyinme dolapları son derece moderndir.

giyinme odaları2

giyinme odaları2

Giyinme dolaplarında elbise ve ayakkabıların dışında ayakkabılar ile kombin yapabilecekleri çantalarda bu alanlarda bulundurulur. Giyinme odalarının dolapları ağırlıklı olarak sürgülüdür. Büyük oturum alanına sahip evlerin çatı kısımları genellikle giyinme odası yapılan yerlerdir.  Giyinme odalarının ışıklandırılmasında ise loş olmayan daha aydınlık alanlar tercih edilerek güzel ortamlar yaratılır.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir