Dijital Dövme İşlevleri

İnsanlar, sevdikleri ya da hoşlarına giden, kendilerine yakıştırdıkları çeşitli sembollerden görüntülere, fotoğraflardan resimlere kadar birçok görüntüyü vücutlarına işlemek isteyebiliyorlar. Hal böyle olunca da dövme sektörü içerisinde birbirinden farklı şekilde gelişmeler yaşanmaktadır. Hem geçici hem de gerçek dövme olarak da ikiye ayrılan bir ana dövme çeşidi bulunuyor. Gerçek dövme, derinin altına işlenerek herhangi bir şekilde çıkması gerçekleşmeyen bir dövme modeli olup; geçici dövme ise daha çok 10 – 15 günlük bir süre içerisinde kaybolan bir çeşittir.

dijital dövme

Amerika Silikon vadisi içerisinde bir şirket tarafından geliştirilen model içerisinde direkt olarak dövmelere yönelik bir uygulama gerçekleştiriliyor. Dijital dövme işlevi gerçekleştirilen cihaz, dijital dövme ismiyle biliniyor. Geçici bir dövme olarak vücudunuzda istediğiniz yere yapılacak dövme ile beraber, bu dövmeyi bir şifre olarak telefonunuzda kullanabileceksiniz.

dövme

Motorola Moto X Akıllı Telefonunda Dövme Güvenliği

Bundan önce Apple markası, parmak okuyucu ile telefonunun güvenliğini sunarken; günümüzde Motorola markası ise Moto X adında ki akıllı telefonunda yaklaşık 10 günlük bir süresi olan dövme ile beraber kilit açma konusunda dövmenizi kullanmanızı isteyecektir.
Şuan için araştırma ve geliştirme devam ederken, amaçlarının en az 50 gün olmasını sağlamak isteyen şirket, eğer ki 50 güne ulaşırsa, bu gelişimi piyasaya sunarak ilgisi olan kişilere 10’lu paketler halinde ortalama 9,90 dolar civarlarında faydalanabilecekleri fiyatlarda sunacaklardır.

dijital dövme motorola

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir