Çocuklarda Oyuncağın Önemi

Çocuk davranış bilimi uzmanları çocukların küçük yaşlarda onlara uygun oyuncaklarla oynamasının sağlıklı davranış olduğunun altını çizerler. Çocuğun becerisini geliştiren oyuncaklar ayrıca onların hayal dünyalarını da geliştirir. Yaşlara göre oyuncaklar ve çocuğa zarar vermeyecek türde olması da ayrı bir önem taşır.

Bebeklere Oyuncak

Bebeklere Oyuncak

Çocuğunuzun Yaşına Uygun Oyuncakları Alın

Bebekken özellikle renkli ve ışık veren oyuncaklar çocukların ilgisini çeker. Zarar verici ve delici oyuncaklardan ise uzak durulmalıdır. Çocuğunuz biraz büyüdükçe özellikle el becerilerini geliştirici oyuncaklara onları yönlendirmeniz uygundur. Kaliteli oyuncak alınması ise sağlıkları açısından gerekli.

Çocuk Oyuncağı

Çocuk Oyuncağı

Çocuklarınıza oyuncak seçerken özellikle yaş gruplarına uygun oyuncaklar almanız onların hayal dünyasını geliştirici etkiye sahip olur. Legolar zihinsel aktivitelerini geliştirir. İnternet dünyasında yer aldığımız şu sıralarda çocukların kendilerine zaman ayırtmalarına dikkat etmek gerekir.

Oyuncak Seçimi

Oyuncak Seçimi

Devamlı internet başında yer alan çocuklar ileri yaşamlarında asosyal birey olarak karşınıza çıkabilir. Kanserojen etkisi olmayan ürünleri seçmeniz ve marka güvencesine dikkat etmeniz çocuğunuzun sağlığı açısından gereklidir. Şiddete yönelik oyuncaklardan da çocuğunuzu uzak tutmanız ileri yaşları için gerekir.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir