Cildi Onaran Greyfurt

Greyfurt içeriğinde bulunan yüksek C vitamini özelliğinden dolayı bedeni beslediği gibi cildi de gençleştiriyor. Greyfurtu tek başına içmek yerine bir portakal ile karıştırarak içmeniz önerilir. Greyfurtun cilde yararları son zamanlarda kanıtlandığı için birçok kozmetik alanında da kullanılmaya başladı.

greyfurt

greyfurt

Greyfurt Gözenekleri Sıkılaştırır

Greyfurtu sıkıp, bu poşetlerine koyun. Dondurarak her gün kendinize doğal bir tonik hazırlayın. Buzlukta bekleyeceği için bozulma sorunu da yaşamazsınız. Sabah ve akşam cildinizde greyfurt buzunu gezdirmeniz yeterli. Cildinize ışıltı gelecek. Özellikle sigara içenlerin cilt sararmasını önlüyor.

greyfurt suyu

greyfurt suyu

Greyfurt kabuğunu sivilce problemlerinizde de kullanabilirsiniz. İç kısmını sivilceli deri üzerine sürün ve 20 dakika bekleyin. Maden suyu ile cildinizi temizleyin. Düzenli yapabilirsiniz. Sivilceleri kurutur. Greyfurt cildi gerdiği için işlem sonrasında mutlaka nemlendirici krem kullanmayı unutmayın.

Greyfurtun Faydaları

Greyfurtun Faydaları

 

Yaz ayında da güneşe çıkarken sürmemeniz önerilir. En uygun saatler gecedir. Greyfurt ölü deriyi temizlediği için bir nevi peeling etkisi de sizlere sunar. Bakımlarla yapılan cilt kendini yeniler ve gençliğinizi sizlere sunar.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir