Bebeklerin Hasta Olmaması için Neler Yapılmalı?

Bebeklerin bakımları son derece titizlik isteyen bir konudur. Bebeklerin hastalanmaması ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmeleri için yapılması gerekenler ise aslında basittir. Ancak bu süreç içerisinde yapılabilecek en ufak bir yanlış sebebiyle bebekler anlık olarak hastalanabilirler.

bebek doktoru

bebek doktoru

Yaz ayları bebekler için tehlikeli aylar arasında yer alıyor. Hastalıkların en fazla yaşandığı dönemler genelde yaz ayları oluyor. Bebeklerin üşümemesi için kat kat giydirilen elbiseler gereğinden fazla kalın olduğu çin vücut ısısının ayarlanamamasına yol açıyor ve hastalık beraberinde geliyor.

Bebeğin Altı Nasıl Değiştirilmeli?

Bebeğinizin altını değiştirdiyseniz bir süre altını açık bırakmaya özen gösterin. Bebeğinizi yıkadığınız zaman ise şampuan seçiminize dikkat edin. Bebeklerin popo kısmında isilik oluşmaması için bezini sık değiştirmeli ve altını değişim sonrasında bir süre açık bırakmalısınız.

hasta bebek

hasta bebek

Yaz aylarında bebek sağlığı açısından bir diğer önemli konu ise beslenmedir. Anne sütü ile beslenmekte olan bebeklerin sık sık emzirilmesi ve beraberinde sizin de bol su tüketmeniz gereklidir. Normal bir şekilde beslenmeye devam eden bebeklerin su alımlarına da dikkat edilmelidir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir