Vicks Kremin Faydaları

Vicks merhem hemen her evde bulunan geçmişten beri bilinen bir merhemdir. Birçok sebebe bağlı olarak kullanılsa da genel olarak grip ve soğuk algınlığının tedavisinde sıklıkla tercih edilen merhem olma özelliğine sahiptir.

Vicks krem dünyanın en çok satan merhemi olma özelliğini aslında sapladığı faydalar ile elde ediyor. Kremin kullanımında parmak ile almamak herhangi bir kürdanı çubuk ya da kulak çubuğu ile alımı yapmanız önerilir. Bunu sebebi eldeki mikropların kreme bulaşmasını engellemedir. Bu sayede uzun süreli kullanıma sahip olan kreminiz mikropsuz olarak sağlıklı kalır.

Vicks krem asla yutulmaz. Lokal olarak belli bölgelere sürülmesinin yanı sıra sıcak su içine konularak buhar banyosu da yapılabiliyor. Özellikle balgam söktürme ve gribal durumlar için önerilen buhar banyosu yapılırken havlu altına geçiş sırasında mutlaka gözlerin kapatılması önerilir.

Baş Ağrısına Faydası

Burun deliklerinin altına merhemi sürmeniz baş ağrınıza iyi gelecektir.

Soğuk Algınlığı ve Öksürükte Kullanımı

Soğuk algınlığı ve öksürük tedavisinde sırta, göğüs bölgesine merhemin uygulanmasının yanında ayakaltına da sürülmesi iyi gelen bir uygulamadır.

Sivilce Tedavisinde

Sivilce kurutmak için kulak çubuğu ile sivilce üstüne merhemi sürmeniz yeterlidir.

Mantar Tedavisinde

Mantar tedavisi uzun sürer. Mantarlı bölgeye merhemi her gece uygulayarak üstüne de gazlı bez sarmanız önerilir.

Topuk Çatlaklarında

Topuk çatlaklarının giderilmesinde merhemi ayağınıza sürdükten sonra streç film ile sararak çorap giymeniz önerilir.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir