Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk

İskender Pala tarafından kaleme alınan kitap, geçmişin tozunu yüzünüze sürecek muhteşem bir eserdir. Aşkın en masum halinin kaleme alındı eserde Fuzuli’nin “leyle ile Mecnun” aşk destanına gönderme yaparak Leyla’ya âşık olan bir kâğıdı anlatıyor. Kâğıdın oradan oraya sürüklenirken yaşadığı tüm ıstıraplar, tüm hüzünleri ve tüm mutluluğunu içinize akıtacak olan eserde tarihsel bir gerilim içinde saklanan bir sır peşinde de koşacaksınız.

babilde ölüm istanbulda aş

babilde ölüm istanbulda aş

Yazar Hakkında

1958 Uşak doğumlu olan yazarımız İskender Pala, divan edebiyatı araştırmacısıdır. Halen Uşak Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan yazarımızın aldığı çok sayı da ödül de bulunuyor. Köşe yazarlığının yanı sıra televizyon program sunuculuğu da yapmıştır.

mihmandar

mihmandar

Birçok esere imzasını atan yazarın en çok bilinen ve en çok satan eserleri Katre-i Matem, Şah ve Sultan, Od (bir Yusuf romanı),Efsane Bir Barbaros Romanı, Güldeste, Mihmandar (bir Eyüp Sultan Romanı), Kitab-ı Aşk, kurtarın Efendisi olarak sayılabilir. Babil’de Ölüm İstanbul’da Aşk romanı da en çok satanlar listesinde yerini alan eserleri arasındadır.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir