Baş Belası Migrene Çözüm Önerileri

Migren baş ağrıları içinde en şiddetli ve ağır olanıdır. Etrafınızda ya da sizde olabilecek bu yoğun baş ağrısı kişinin yaşamını olumsuz anlamda etkileyebiliyor. Her yaş grubundan kişide görülebilen migren ağrısı ancak yaşayan bilir.

migren

migren

Bu nedenle bu yazımızda siz değerli okuyucular için migrene ne iyi geleceğinden ve migrene karşı doğal bir çözüm önerilerinden bahsetmek istedik. Eğer siz de bu gibi soru işaretleri taşıyor iseniz siz değerli okuyucular için yazdığımız bu makaledeki önerileri mutlaka dikkate almalısınız.

Migrenden Korunun!

Migreni tetikleyen bazı gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmanız gerek. Migreni tetikleyen bu ürünlerin en önemlileri şunlardır: Çikolata, kakao, deniz ürünleri, çay, kahve, mercimek, kuru fasülye, bakla, alkollü içecekler, soya ürünleri, sakatatlar, hazır et ve tavuk suyu ürünleri ve konserveler migrenin tetikleyicisi.

migren ağrısı

migren ağrısı

Bunlara ek olarak pek tabiî ki hava değişimi ya da hormonsal değişimler de migrene sebep. Dolayısı ile bu gibi migren tetikleyici durumlardan ve gıdalardan uzak durmanız şarttır

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir