Spor Yapamayanlar için Hızlı Kilo Verdirten Diyetler

Masa başında çalışanlar ya da yoğun iş temposunda bulunanlar, spor yapmaya vakit bulamadıklarından şikayetçidirler. İş temposunun ağır baskısı altında yürüyüş yapamıyorsanız bile en azından asansör yerine merdiven kullanabilir ya da masa başındayken, ufak egzersizler yapabilirsiniz.

diyetle zayıflamak

diyetle zayıflamak

Yoğun İş Temposundan Spor Yapamayanlara Diyet Önerileri

Güne her zaman ılık su ile başlayın. Sabah kalktığınız zaman bir bardak ılık suyun içine yarım limon sıkın ve 1 çay kaşığı bal ilave edip, her sabah tüketin. Gün içerisinde bol su için. Aldığınız pet su şişelerinin içine geceden çubuk tarçını katın ve sabaha kadar suyun renginin değişmesini bekleyin. Hazırladığınız suyu gün içerisinde tüketin.

Öğle vakitlerinde yemek menünüzdeki ağır yemeklerden uzak durun. Yoğurt, salata, ayran ya da avucunuzun içi kadar beyaz et tüketin. Aralarda tüketmek için yanınızda her zaman kuru kayısı, kuru incir, badem ya da fındık bulundurun. Tükettiğiniz kuru yemişler bir avuç kadar olmalı.

diyet yapmak

diyet yapmak

Akşam yemeğinde hafif ama doyurucu gıdalar tüketmeye bakın. Akşam en geç 7’de yemeğinizi yemiş olmalısınız. Yediden sonra yediğiniz yemekleri zor sindirirsiniz ve kilo veremezsiniz. Akşamları mercimek çorbası, bir kase salata, bir dilim çavdar ekmeği tüketebilir ya da sossuz hazırlanmış bir tabak makarnayı yiyebilirsiniz. Mevsimine göre hazırlanmış sebze yemekleri de akşam menünüzde bulunduracağınız türden yemeklerdir. Düzenli saatlerde yemek yediğiniz zaman kilo almazsınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir