Yatak Odası Aydınlatma Teknikleri

Kusursuz bir ışıklandırma ile yatak odanızı daha ferah hale getirebilirsiniz. Odanın genel görünümünü değiştireceği gibi dekorasyonun da tamamlayıcısı olacaktır. Yatak odasında en sık kullanılan aydınlatma tekniklerinden biri duvarlara monte edilen apliklerdir. Aplikler, doğru ışık verdiği gibi dekorasyonda sihirli bir hava yaratır.

Doğru Tekniklerle Yatak Odası Aydınlatma

Odanızda doğru ışık yayılımını sağlamak için yatağın iki başucu kısmına pirinç aplikler yerleştirebilirsiniz. Pirinç malzemeden yapılan eşyalar odaya vintage havası da katar. Kumaşlarla kaplı bir yatak odası dekorasyonuna sahipseniz kullanacağınız apliklerin de kumaş kaplamalı olmasına özen gösterin.

Yatak odanız yeterli ışık almıyorsa tavan aydınlatması kullanabilirsiniz. Geniş odalarda büyük tavan aydınlatması kullanabilirsiniz. Güçlü ışık vereceği için eşyalarınızı daha çabuk bulmanıza yardım eder. Tavan lambası seçimi yaparken vereceği ışığa dikkat etmeli ve duvarla uyumlu olmasını sağlamalısınız. Yeterli bir aydınlatma sisteminde önemli olan odanın her yerine eşit ışığın yayılmasıdır. Aydınlatma ürünü seçerken mutlaka eşyanızın tarzını da ön plana almalısınız.

Güzel bir ortam yaratmak istiyorsanız metal, kumaş kaplı ya da geometrik desenlerden oluşan başucu lambaları kullanabilirsiniz. Başucu lambaları görsel güzellik katacağı gibi kitap okumayı sevenler için ideal bir seçimdir. Loş ışık sağlayan başucu lambaları ile dekorasyonunuza da farklı bir hava katarsınız. Tek taraflı olarak kullanılan bu tarz lambaları gece yarısı ihtiyaç duyduğunuz zaman, kolayca bulabilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir