Sevgiliniz ile Neden Konuşamıyorsunuz?

İlişkinin ilk başları oldukça güzel geçerken bir anda ortaya çıkmaya başlayan sorunlar pek çok kişiyi ciddi anlamda zorlar. Çünkü hemen herkes sevdiği biri ile beraber oldukça ömürleri boyunca bu kişi ile yaşamlarını geçirmek isterler. Fakat yaşadıkları sorunlardan ötürü ne kadar istemiş olurlarsa olsunlar fark etmez, ilişkilerine ara vermek ya da ilişkilerini sonlandırmak zorunda kalabiliyorlar. Yaşanılan sorunların başında ise iletişimsizlik gelmekte.

Kendinizi Geri Çekmeyin                                                                                 

Yaşanılan bu sorunların en büyük sebeplerinden biri, ilişkideki kişilerden birinin kendini geri çekmeye başlamasıdır. Çünkü diğer taraf daha baskındır ve bundan dolayı da tartışmak yerine karşılarındaki kişi ile konuşmamayı tercih ediyorlar. Bu aşamada yapılması gereken en önemli şey ise konuşma esnasında kendinizi geri çekmemek ve ne istiyorsanız ya da düşünceniz ne ise onu söylemek olmalıdır.

Tartışmaktan Korkmayın

Söz konusu tartışma olduğu zaman insanların akıllarına her zaman kötü şeyler gelebiliyor. Bundan dolayı da konuşmayı yersiz bulabiliyorlar. Lakin tartışmak oldukça olağan bir şeydir. Bu sırada önemli olan şey doğru şekilde tartışmak olmalı. Karşınızdaki kişiyi kırmadan ya da size saygı duymasını sağlayarak tartışmalısınız.

Bu Konuyu Dile Getirmekten Çekinmeyin

Konuşamamak sizi rahatsız ediyorsa, bunun için sevgiliniz ile durum değerlendirilmesi yapmanızın vakti gelmiş demektir. Konuşma esnasında sorunlarınızı dile getirmeniz, başarılı adımlar atmanızı sağlamış olacak, böylece eskisi gibi konuşuyor hale geleceksiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir