Neden Asitli İçecek Tüketmemelisiniz?

Uzmanların yıllardır gerek görsel gerek yazılı basında duyurduğu ve insanları uyardığı konuların başında asitli içecek tüketimi geliyor. Öyle ki tehlikenin boyutunu anlatmak için zaman zaman ilginç deneylerle videolar görsel basında paylaşılıyor ve insanların bilinçli davranması sağlanmaya çalışılıyor.

Asitli İçeceklerin Bedeninizde Yarattığı Hasarlar

Neden Asitli İçecek Tüketmemelisiniz?

Neden Asitli İçecek Tüketmemelisiniz?

Dünyayla birlikte ülkemizde dâhil olmak üzere fast food beslenme şekli ile birlikte tüketimi daha da artan asitli içeceklerin her yaştan insan tarafından tüketildiğini görüyoruz. Zaten var olan sağlıksız beslenme bir de bu tarz içecekler ile birleşince tehlikenin boyutu daha da artıyor. Öncelikli olarak bu tarz tüketimlerin sadece vücudunuzun içini değil dışını da çirkinleştirdiğini unutmayın.

Mesela sık tüketilen kola, enerji içecekleri, soda, siyah çay gibi asitli içecekler mide sağlığınızı ve kan akışınızı bozmakla kalmaz cilt güzelliğinizi de olumsuz yönde etkiler. Bu içecekler sayesinde Ph dengesi bozulan cildin parlak ve ışıltılı görünmesini bekleyemezsiniz. Hal böyle olunca da, yapılması gereken bu tarz içecekleri yok denecek kadar az tüketmeli hatta mümkünse tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir