Vücuttaki Fazla Yağlar Sağlıksız

Vücutta kendine sabit bir şekilde yer edinmiş ve artık katı bir doku haline gelmiş olan fazla yağlar, kesinlikle gereksiz ve sağlığa zararlı. Vücudun tüm kısımlarında artık kalıcı olarak kendine yer edinmiş olan bu fazla yağlar, çeşitli hastalıklara yol açabiliyor ve organizmaya negatif etkilleri oluyor.

Bu fazla yağların metabolizmanın düzenli olarak salgıladığı bir hormon olan insüline olumsuz yönde etkileri oluyor. İnsülin hormonu özellikle zengin miktarda karbonhidratlı besinler tüketildikten sonra ve kanşekeri yükseldiğinde salgılanıyor. Vücut hücreleri duyarlı bir şekilde insüline tepki göstererek kandaki şekeri hücrelere alıyor ve burada yakıyor ya da depoluyor. Fazla yağların sebep olduğu aşırı kilolar, vücut hücrelerinin insüline karşı olan duyarlı tepkilerini köreltiyor ve bu da kanşekerinin devamlı yüksek kalmasına sebep oluyor.

Fazla Vücut Yağlarından Kurtulmak İmkansız Değil

Vücuttaki Fazla Yağlar Sağlıksız

Metabolik vücut döngüsüne, organizmaya ve sağlığa büyük ölçüde zararları olan fazla yağlardan kurtulmak, biraz zahmetli olsa da mümkün. Öncelikle yeme alışkanlıklarını değiştirip, düzenli bir şekilde beslenerek diyet uygulamak ve bunun yanısıra mutlaka spor yapmak gerekiyor.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir